Prep "A" Division Round 1 Scores
Episcopal Academy 10
Loyola Blakefield 15
McDonogh 9
Hill School 13
Gonzaga 10
Penn Charter 12
Calvert Hall 11
Malvern 13
Round 2:
Sunday, at Lejeune Hall, US Naval Academy
10:00:00 AM E==> Loyola vs Malvern in Pool 1
Loyola wins 6-5
G==> Episcopal vs Calvert Hall in Pool 2
Episcopal wins 9-5
11:30:00 AM F==> Hill School vs Penn Charter in Pool 1
Penn Charter wins 11-10
H==> McDonogh vs Gonzaga in Pool 2
Gonzaga wins 12 - 11
1:30:00 PM 5TH Episcopal vs Gonzaga in Pool 1
Episcopal wins 15 - 7
7TH Calvert Hall vs McDonogh in Pool 2
Calvert Hall winds 12 - 5
2:45:00 PM 3RD Malvern vs Hill School in Pool 1
Malvern Prep wins 11 - 4
4:00:00 PM 1ST Loyola vs Penn Charter in Pool 1
Penn Charter wins 8 - 7
Episcopal Academy 10
Loyola Blakefield 15
McDonogh 9
Hill School 13
Gonzaga 10
Penn Charter 12
Calvert Hall 11
Malvern 13
Round 2:
Sunday, at Lejeune Hall, US Naval Academy
10:00:00 AM E==> Loyola vs Malvern in Pool 1
Loyola wins 6-5
G==> Episcopal vs Calvert Hall in Pool 2
Episcopal wins 9-5
11:30:00 AM F==> Hill School vs Penn Charter in Pool 1
Penn Charter wins 11-10
H==> McDonogh vs Gonzaga in Pool 2
Gonzaga wins 12 - 11
1:30:00 PM 5TH Episcopal vs Gonzaga in Pool 1
Episcopal wins 15 - 7
7TH Calvert Hall vs McDonogh in Pool 2
Calvert Hall winds 12 - 5
2:45:00 PM 3RD Malvern vs Hill School in Pool 1
Malvern Prep wins 11 - 4
4:00:00 PM 1ST Loyola vs Penn Charter in Pool 1
Penn Charter wins 8 - 7
Prep "B" Division Scores (at Lawrenceville School in NJ)
Round 1: Saturday November 1
--------------------------
Mount St. Joseph's 9
Lawrenceville 16
Germantown 18
Landon 17
(Game-winner at 0:11)
Mount St. Joseph's 11
Pennington 2
Germantown 16
St. Benedict's 17
(Game-winner at 0:00)
Pennington 13
Lawrenceville 25
St. Benedict's 8
Landon 18
Round 2: Sunday November 2 (Home-Dark/ Away-Light)
at Lawrenceville School, Lawrenceville, NJ
-----------------------------------------------------------------
11:30 AM Mt St Joseph's (Home) vs St. Benedict’s (Away) 5th & 6th Places
Mt. St. Joseph's wins 17-13
12:45 PM Pennington (Home) vs Germantow (Away) 3rd & 4th Places
Pennington wins 19-11
2:00 PM Landon (Away) vs Lawrenceville (Home) 1st & 2nd Places
Lawrenceville wins 16-11
Round 1: Saturday November 1
--------------------------
Mount St. Joseph's 9
Lawrenceville 16
Germantown 18
Landon 17
(Game-winner at 0:11)
Mount St. Joseph's 11
Pennington 2
Germantown 16
St. Benedict's 17
(Game-winner at 0:00)
Pennington 13
Lawrenceville 25
St. Benedict's 8
Landon 18
Round 2: Sunday November 2 (Home-Dark/ Away-Light)
at Lawrenceville School, Lawrenceville, NJ
-----------------------------------------------------------------
11:30 AM Mt St Joseph's (Home) vs St. Benedict’s (Away) 5th & 6th Places
Mt. St. Joseph's wins 17-13
12:45 PM Pennington (Home) vs Germantow (Away) 3rd & 4th Places
Pennington wins 19-11
2:00 PM Landon (Away) vs Lawrenceville (Home) 1st & 2nd Places
Lawrenceville wins 16-11